פגישת תכנון פיננסי מתקדם ללא עלות לקוראי אתר שקל

קבעו פגישה היום!

עיגול לטובה: תמיד רוצים לתרום אבל לא יודעים איך לבחור לאן?

עיגול לטובה מאפשרת לכם להעניק תרומה מכובדת לכל עמותה שתבחרו ישירות מכרטיס האשראי שלכם באמצעות עיגול של עשרות האגורות מכל עסקה שתבצעו.
מה תמצאו בכתבה?
צוות שקל
צוות שקל
פברואר 8, 2021
2 דקות קריאה
עיגול לטובה
עיגול לטובה

עיגול לטובה נועד בשבילכם, אנשים עם לב רחב וכוונות טובות, שרוצים שדברים יעשו בפשטות ובצורה נגישה.

מה בעצם המטרה של המיזם? לאפשר לכם להעביר סכום תרומה לבחירתכם בכל קנייה בכרטיס אשראי. הצטרפותכם תוביל ל״עיגול״ כלפי מעלה של סכום הקנייה של רכישתכם. האגורות שיתקבלו מהעיגול מעלה יועברו לארגון שתבחרו בעצמכם.

למי אפשר לתרום דרך עיגול לטובה?

200 עמותות הצטרפו כבר לפרויקט התרומה הרחב של עיגול לטובה. העמותות הללו מקוטלגות באתר של המיזם לעשרה ענפים של ארגונים חברתיים שונים:

  1. אנשים עם מוגבלות
  2. בריאות
  3. חינוך
  4. ילדים ונוער בסיכון
  5. אזרחים ותיקים וקהילות נזקקות
  6. סובלנות וזכויות אדם
  7. הגנת הסביבה ובעלי חיים
  8. רווחה ותעסוקה
  9. נשים במצוקה
  10. תרבות והתנדבות

ההיצע, כפי שאתם ודאי שמים לב, הוא רחב ביותר. תוכלו לבחור את היעד אשר לטעמכם יש לו חשיבות מכרעת בשביל הקהילה ובשביל החברה. העמותות מפורטות בצורה ברורה ומסודרת באתר. כך תוכלו לחשוב בצורה מושכלת ולהבין: באיזה ארגון אתם מאמינים? מהי המטרה שאתם רוצים להקדיש לה מכספכם?

כדי להמחיש בצורה ממשית את המגוון, נפרט במקצת מהעמותות שלוקחות חלק בפרויקט: בתחום החינוך, עמותה לדוגמת ״מוזות״, מכווינה ומטפחת בני נוער בסביבת סיכון, במטרה לחזק את הפוטנציאל היצירתי והאמנותי הגלום בהם. בקצה השני של האוכלוסייה, ישנן עמותות שקהל היעד שלהן הוא האזרח הוותיק. דוגמא לכך היא העמותה ״והדרת – הכוח השלישי״: עמותה זו פועלת למען אוכלוסייה של ישראלים בגילאי 60 ומעלה, מתוך הבנה שתחזוקת החיים בגיל השלישי הפכה למלאכה יקרה, אשר רבים מהאזרחים אינם יכולים להרשות לעצמם מבחינה כלכלית. זוהי רק דוגמה אחת לעמותות השונות שמבקשות לענות על הצורך לדאוג לחייהם של האזרחים הוותיקים ולוודא שהם אינם מוזנחים בערוב ימיהם.

איך אוכל לוודא שהכסף באמת מועבר למטרה שלשמה תרמתי?

עמותות הנכללות בפרויקט עיגול לטובה נבחרו אחרי הליך קפדני ויסודי. הפרויקט מעמיד למעשה רף גבוה ביותר אשר הכרחי לעמוד בו, כדי לזכות למעמד עמותה של עיגול לטובה. אפשר להיות בטוחים שהעמותות שנוכל לתרום להן עברו סינון מחמיר. רק הארגונים שאכן עמדו בתנאי השקיפות המקסימליים הפכו לחלק מהמיזם. כך, הכסף שלכם בוודאות מנותב למקומות טובים.

אך בעיגול לטובה לא מסתפקים רק בכוונות טובות, אלא רוצים לראות יכולות פרקטיות לעמוד במדדים שהעמותה הציבה לעצמה. לשם כך נוצר ״תו מידות לאפקטיביות״: זהו דירוג אובייקטיבי ומספרי לעמותות הבוחן את מידת היעילות שלה ואת ההתנהלות הארגונית.

המגוון כה רחב, איך אפשר להחליט למי לתרום?

כל אחת מהעמותות מפרטת באתר של עיגול לטובה מידע על פעילותה. המטרה של העמותה, קהל היעד איתה היא פועלת, המטרה של תקציב התרומה שעתיד להתקבל – כל אלו מופיעים בצורה מהירה ופשוטה באתר. אתם רק תצטרכו למצוא את העמותה שתשכנע אתכם ושתיגע ללבכם במיוחד.

איך עיגול לטובה פועל טכנית?

הפרויקט נועד להיות כמה שיותר פשוט ונוח. אתם צריכים להקדיש את המחשבה אך ורק על בחירת הארגון שאליו תרצו לתרום. ״עיגול לטובה״ יעשו את היתר.

אחרי שתבחרו את העמותה, לחצו על כפתור ״הצטרפות״. משם האתר יועבר לדף סליקה של חברת האשראי שלכם. בנוסף, תוכלו להצטרף גם בטלפון, במספר *6360. ברגע שתזינו את הפרטים שלכם, חברת האשראי אליה אתם שייכים תעגל מעלה את הסכום של כל רכישה שתבצעו עם כרטיס האשראי. הסכום שיתקבל יועבר באופן אוטומטי לתרומה לפי העמותות שבחרתם מבעוד מועד.

כמה כסף מועבר בכל קנייה?

בכל רכישה עם כרטיס האשראי יועברו מספר אגורות, שהן תוצאה של העיגול כלפי מעלה, כלומר לשקל השלם הסמוך לסכום הקנייה.

לשם המחשה, נסביר בקצרה: למשל, במידה וקניתם קנייה בסופר מרקט במחיר של 57.80 ש״ח. הסכום שיחויב על ידי חברת האשראי יהיה 58.00 ש״ח. משמע, שהסכום שיעבור לתרומה הוא 20 אגורות. עבורכם, מדובר באגורות בודדות. אך עבור העמותות כל אגורה היא משמעותית. ככל שיותר אנשים ייקחו חלק בפרויקט, כך האגורות יצטברו לשקלים, לעשרות שקלים, למאות ולאלפים. עם כל אגורה שתועבר מכרטיסי האשראי של התורמים, אט אט יהיה אפשר לחולל שינוי משמעותי ולקדם את העמותות ואת פעילותן.

זה לא מכובד להעתיק