פגישת תכנון פיננסי מתקדם ללא עלות לקוראי אתר שקל

קבעו פגישה היום!

גרמרלי (Grammarly) – משפרים את האנגלית ללא מאמץ

גרמרלי הינה אפליקציה רב מימדית אשר פוגשת אתכם בכל צומת שתצטרכו סיוע בכתיבה באנגלית. בין אם אפליקציה או כתיבת מייל וכדומה.
מה תמצאו בכתבה?
צוות שקל
צוות שקל
מרץ 10, 2022
2 דקות קריאה

האם ניתן לשפר את האנגלית על ידי שימוש באפליקציה? ובכן, הרבה מסגנונות הלמידה משלבים הבחנה בדרך הנכונה לעשות משהו, תרגול שלו, וקבלת פידבק. ואכן, אלמנטים מכך נמצאים באפליקציית גרמרלי. בזמן הכתיבה, תהיינה האפשרות לקבל פידבק "חי", או דיי מהיר, עם אפשרויות לתיקון ודיוק. ניתן להתייחס לפידבק גם בתוך הכתיבה, לאחר שנכנסים לתוך "מצב עורך".

למי הכלי יכול לעזור?

 • גרמרלי יכול לעזור לאנשים שרוצים לכתוב בצורה מדויקת יותר, בשפה האנגלית.
 • זה אומר, מי שיש לו שגיאות כתיב, שגיאות התנסחות, שגיאות פיסוק ואפילו בלבול מסוים בנוגע לדרך הנכונה להגות פועלים בזמנים אלה ואחרים. שכן, אפשר לכתוב has, had, had had, have וכיוצא בזה, ופידבק על הנידון יכול לספק דיוק או בהירות, או לפחות עוד פרספקטיבה.
 • הכלי למעשה יכול לעזור גם למי שכבר כותב נהדר באנגלית ומתבטא היטב, אלא רוצה לקבל יותר פידבק על הכתיבה שלו. פה כבר נכנסת מהדורת הפרמיום, שיכולה לבדוק את המשפטים עצמם, לא פר מילה, או התנסחות רגעית – אלא גם את הטון של הנאמר, גם את מרוכבות המשפטים, וכיוצא בזה. כדי לאפשר ניסוח שיותר מתאים למה שרוצים להפיק, או ליצור, לכאורה.

מה הסיפור של גרמרלי?

 • מדובר, כאמור באפליקציה. האפליקציה משתמשת בבינה מלאכותית לכאורה, כדי לזהות טקסטים ולהציע עבורם תיקונים, או לפחות אפשרויות.
 • ניתן להתקין אותה במחשב כדי לקבל פידבק עבור מה שנכתב. בין אם זה טקסט בתוכנת תמלילים (שלאפליקציה יש גישה אליה), ובין אם זה דואר אלקטרוני, או אפילו תגובה לכתבה, כמו גם באם זה מאמר בבלוג או פוסט ברשתות חברתיות, וכיוצא בזה. אם רוצים להתבטא באנגלית, אפשר לבדוק מה גרמרלי מפדבקת לגבי הנאמר והנכתב.
 • גרמרלי למעשה בודקת שגיאות כתיב, שגיאות דקדוק, שגיאות של סימני פיסוק, שגיאות לכאורה בגנון כתיבה, וכיוצא בזה.
 • ניתן להשתמש בתוספים לדפדפן, המתאימים לגוגל כרום, אפל ספארי, פיירפוקס, מיקרוסופט אדג' וכו'.
 • ניתן להשתמש בתוספים לעורכי טקסט כמו אלו של אופיס או גוגל דוקס של גוגל.
 • ניתן להשתמש בעורך הטקסט הפנימי של גרמרלי, ופשוט לכתוב בו ולקבל את הפידבק מתוך העורך הנ"ל.

טיפים לעבודה עם גרמרלי

בהינתן כך שנכתב טקסט, אפשר לראות מה הפידבק של גרמרלי לגביו. איזה שגיאות עלו ומה היא מציעה לתקן. בכך אפשר לבחור אם מסכימים עם ההצעות או שלא, או פשוט מעדכנים את ההצעות (על ידי כך ששומרים מילה במילון האישי, ואפילו מדווחים על משהו שנדמה לא רלוונטי, וכיוצא בזה).

אפשר לבדוק מדוע גרמרלי חושבת שטקסט מסוים אינו עומד בתקן, וללמוד מכך להמשך. להבין את העיקרון וליישם באופן עצמאי, ובכך להשתפר גם ללא נוכחות התוסף.

מה העלויות של התקנה ושימוש באפליקציית גרמרלי?

 • ישנה אפשרות לקבל את השירות הבסיסי ללא תוספת תשלום. השירות "הרגיל", או החינמי, מאפשר לקבל פידבק על שגיאות כתיב, שגיאות דקדוק, שגיאות פיסוק וכיוצא בזה. אין על כך עלות. בגרסה החינמית ניתן לקבל תוספים לדפדפנים כמו גם לעורכי ומעבדי תמלילים. כמו גם ניתן לגשת לעורך הטקסט הפנימי של אפליקציית גרמרלי.
 • באם רוצים עוד אפשרויות, כמו אלו שיכללו הן את אלו שקיימות עבור הגרסה החינמית והן את אלו שמאפשרות גם הצעות לשיפור אוצר מילים, בדיקה של סגנון כתיבה, בדיקת שגיאות "מתקדמות" של פיסוק, איות ומבנה משפט כמו גם בדיקת גניבה ספרותית – הרי שניתן לשלם על גרסת הפרמיום. התשלום עבורה הוא כמה עשרות דולרים לחודש – תלוי במחיר העדכני ובהנחות קיימות.
זה לא מכובד להעתיק