דלקן אוניברסלי: האם אתם משלמים הרבה על הנוחות שלו?

  • צוות שקל
  • פברואר 8, 2021
  • 2 דקות קריאה
  • צפיות

תוכן עניינים

הרשמו לניוזלטר והישארו מעודכנים!
בקצרה...
חושבים כיצד ניתן לחסוך בהוצאות הדלק שלכם? כעת יש פתרון והוא פשוט הרבה יותר משחשבתם. דלקן אונברסלי כולל יתרונות חבויים לשיפור צריכת הדלק שלכם

רבים מאיתנו מכירים את הדלקן קודם כל כצ'ופר ממקומות עבודה, שרוצים לתת לעובדים שלהם חוויה של חופש מוחלט בבחירותיהם לשימוש ברכב, גם לצרכי העבודה וגם לצרכים פרטיים. בכתבה זו נכיר ביחד את האפשרות להשתמש בדלקן באופן פרטי, שלא דרך מקום העבודה. באפשרות זו טמונים מספר יתרונות משמעותיים, אבל גם מספר חסרונות, עליהם נרחיב בשורות הבאות.

התקן דלקן אוניברסלי

דלקן הינו מכשיר אלקטרוני המותקן צמוד לפתח תדלוק של כלי רכב, ובעזרתו ניתן לזהות את כלי הרכב, למדוד את כמות הדלק שתודלק בו, לבצע את התשלום עבור התדלוק.

חסרון מרכזי של דלקנים הוא שחלקם הגדול מותאם לתדלוק רק באחת מרשתות תחנות הדלק בישראל, מה שמגביל משמעותית את הנהג שבחר להתקינו. התקן דלקן אוניברסלי הוא דלקן אשר מותאם לכל תחנות הדלק בישראל, כך שניתן בעצם להשתמש בו באופן שוטף ובכל מקום.

בהתקנים מדגמים ומותגים ותיקים של דלקנים, זה היה עיקר תפקידו של המכשיר, אך כיום התקן דלק אוניברסלי כולל עוד מספר פונקציות ויתרונות. למשל, התקן דלקן אוניברסלי של חברת Pumpi כולל מחשב עם כרטיס זיכרון שמארגן את כל הנתונים הקשורים בהוצאות הדלק של הרכב : מתי היו התדלוקים, כמה היה התשלום בכל אחד מהם ועבור כמה ליטרים.

בנוסף, אפשרות ליצור חיבור בין ההתקן של Pumpi לספידומטר, כך שיהיה מעקב שוטף סביב צריכת הדלק, אפשרות להתאים את מהירות הנסיעה בזמן אמת כך שצריכת הדלק תהיה חסכונית ואופטימלית. יתרון נוסף של הדלקן האוניברסלי של חברה זו, הוא עצם כך שהוא חוסך זמן רב בזמן התדלוק, מכיוון שהחיבור שלו למשאבות הדלק בתחנות הדלק השונות פשוט ואוטומטי ונחסך זמן של העברת אמצעי תשלום, והכנסת פרטים כגון מספר רכב ומספר זהות.

התקנת דלקן אוניברסלי

אחת הסוגיות שמטרידות נהגים פרטיים שמתעניינים בדלקן אוניברסלי היא תהליך ההתקנה שלו. לא בכדי נאמר כי אחד החסרונות של דלקן הוא העובדה שבחלק מהחברות ההתקנה נעשית באופן אגרסיבי, תוך קדיחה ופירוק של המגנים בתא המטען. עם זאת, מדובר בחיסרון שאיננו הכרחי, כל עוד רוכשים התקן דלקן אוניברסלי בחברה מקצועית ומומלצת.
יש לציין שבחברות המובילות לדלקנים, דוגמת Pumpi, ישנן עשרות נקודות מכירה והתקנה בכל רחבי הארץ, כך שהתהליך נגיש ומהיר. זאת כאמור תוך שמירה על הרכב, מבחינה חיצונית ופנימית, באופן המאפשר ללקוח להיות בטוח ורגוע.

דלקן אוניברסלי מחירים

אחד היתרונות הגדולים של שימוש בהתקן דלקן אוניברסלי הוא כל מה שקשור במחירים. לרוב דלקן אוניברסלי לא יצריך תשלום שוטף של דמי מנוי או דמי שירות, כאשר ההתקן וההתקנה עצמם גובים עלות חד פעמית של בין כמה עשרות לכמה מאות שקלים, תלוי בחברה ובכושר המיקוח של הלקוח. אל מול הוצאה זו, לאורך זמן השימוש בדלקן חוסך כסף רב שמחזיר פי עשרות מונים את ההוצאה הראשונית.

אחת הסיבות המרכזיות לחיסכון הכספי הוא הסדרים של חברות הדלקן עם רשתות תחנות הדלק, הכוללים הנחות בתעריף התדלוק, של עשרות אגורות לליטר. בנוסף ישנם מסלולים מותאמים אישית כגון קביעה מראש של תקציב חודשי והסדרים נוספים מעין זה. סיבה חשובה נוספת לחיסכון היא האפשרות לסינכרון של הדלקן עם הספידומטר והיכולת בזכותו לשפר את צריכת הדלק של הרכב באופן שוטף. בנוסף לכל אלה, עצם העובדה שבסוף כל חודש מקבלים פירוט מרוכז של כל הוצאות הדלק החודשיות, יוצרת שקיפות שמאפשרת תכנון נכון יותר של השימוש ברכב, ומתוך זה חיסכון נוסף.

לסיכום, דלקן הוא מכשיר שיכול לחסוך לכל נהג סכומי כסף נכבדים בכל חודש, כמו גם לחסוך לו זמן בתהליך התדלוק. בנוסף, הוא יוצר שקיפות וסדר. החברות המובילות את התחום מציעות שירות איכותי שמתאים ללקוחות פרטיים ולא רק לחברות גדולות, ומאז הופעת התקן הדלקן האוניברסלי נחסך החיסרון המרכזי של מוגבלות לרשת תחנות דלק אחת.

Picture of צוות אתר שקל

צוות אתר שקל

אהלן, אני אבי, היזם שמאחורי אתר שקל. אני בונה ומתחזק אתרים בתחום הפיננסי וכלכלי מתוך תשוקה לסייע לכמה שיותר קוראים להבין בתחום. אם אתם רוצים לקרוא עלי יותר, מוזמנים לעשות זאת בעמוד “עלינו”.

תשואה בגמל להשקעה*
% 0 +
חשבנו שתאהבו לקרוא גם
  • 3 דקות
  • צפיות
מכשיר אולטרסאונד ביתי – כל מה שצריך לדעת
מכשיר אולטרסאונד ביתי יכול להציע לכם זמינות נהדרת לבדיקות שכיחות שניתן לבצע...
  • 3 דקות
  • צפיות
מערכת הזדהות ממשלתית לאומית המדריך המלא
צריכים לקבל שירות ממשרד ממשלתי? הגשת דוחות, עדכון פרטים אישיים וכדומה, הכירו...
  • 8 דקות
  • צפיות
וואטסאפ ווב (WhatsApp Web) פרטי ועסקי – מדריך חדש ומפורט
סביר להניח שגם אתם משתמשים יומיים בוואטסאפ דרך הטלפון. הגיע הזמן לעבור...
זה לא מכובד להעתיק
הרשמו לניוזלטר המשובח שלנו :)

קבלו מאיתנו טיפים מעולים לחיסכון, צרכנות והתנהלות חכמה עם הכסף שלכם למייל.