פגישת תכנון פיננסי מתקדם ללא עלות לקוראי אתר שקל

קבעו פגישה היום!

יוצא לעצמאות ? קח תרמיל , קח מקל וקח גם כמה טיפים ?

חושבים לפתוח עסק? מה חשוב לדעת רגע לפני שמגישים מכתב התפטרות ויוצאים מדלת המשרד. אספנו עבורכם כמה טיפים למי שחושב על להיות עצמאי .
מה תמצאו בכתבה?
צוות שקל
צוות שקל
פברואר 8, 2021
2 דקות קריאה
טיפים לעצמאי
טיפים לעצמאי

מי מאתנו לא חלם להיות הבוס של עצמו, לקום בשעות שנוחות לו , לעבוד במה שהוא אוהב , בקצב שלו , בזמן שלו ובאווירה שמתאימה רק לו.

התשובה היא כולנו, הרי אין אחד מאיתנו שלא איחר למשרד בגלל עומס במעלית, נכנס לישיבה כמה דקות אחרי שהתחילה וקיבל המון פרצופים, הודיע על יום מחלה ועבר בדיקה של השב"כ מה גובה החום שמצדיק חיסור מהעבודה?

בין החולמים על עצמאות, חלק מאתנו בוחרים לעשות מעשה ולפתוח עסק עצמאי, נרגשים מהרעיון וחסרי ביטחון, ייתכן שהתייעצתם עם חברים אשר כבר מנהלים עסק תקופה ושמעתם רק סיפורים טובים וחיזוקים, אך חשוב לזכור שלרוב אנשים נוטים לדלג על התקופות הקשות בעסק ולספר רק את ההצלחות.

אם כבר החלטתם לצאת לעצמאות אז נתחיל בכמה טיפים חשובים בכל מישור המרכיב את ההצלחה:

המישור המנטלי

"כי רק כוחה של הנשמה יכול להתגבר על כוחה של החרב…"

  • ההתחלה קשה – לא הכל ילך כפי שתכננתם, וזה בסדר! יש לכם חזון לעסק וזה מצוין. אך יותר מזה, חשוב שתשמרו על גמישות בעסק ותדעו להתאים את עצמכם למציאת החדשה מעת לעת.
  • לקום כל בוקר עם רשימת מטלות ברורה שלא סוטים ממנה, אל תעמיסו על עצמכם בקלסרים של מטלות אך בחרו מספר מטלות חיוניות לאותו יום ובצעו אותם עד תום.
  • אל תשכחו להתקלח ולהתלבש, במיוחד אם אתם עובדים מהבית, הגדירו אזור עבודה בבית והתייחסו אליו כאל משרד. מקלחת ולבוש שונה יעזור להכניס אתכם למוד עבודה.

המישור המקצועי

"לא נכשלתי. פשוט מצאתי 10,000 דרכים שבהן זה לא עובד…"

  • תבנו תוכנית עסקית ברורה ומחולקת לטווחי זמנים שונים, דעו בכל תקופת זמן לאיזה יעדים אתה צריך להגיע (מכירות, שיווק, פיתוח וכו')
  • אל תזיזו יעדים לתקופה ברורה יותר , תמצאו דרך להגיע ליעד או שתלמדו מהכישלון עבור היעד הבא.
  • תהיו הכי יסודיים שאפשר, הלקוחות שלכם שווים את זה – והם אלו שיקבעו אם יש מקום לעסק שלך או לא.
  • אל תתפשרו לא בחומרי גלם , לא בעיצוב , לא במחיר ולא בשירות!

שילוב מוצלח של שני המישורים הללו, הגשמי והרוחני, יכול לקדם אתכם להצלחה ללא פשרות כעצמאיים.

חשוב לזכור כי היציאה לעצמאות היא דרך חדשה ואנו למדים תוך כדי תנועה המון שינויים ואדפטציות לטובת העסק, חשוב להיות גמיש וקשוב לצרכי הסביבה והעסק על מנת שידע לגדול ולצמוח.

רואה חשבון הוא הספר תנ"ך שלכם , חשוב לשאול כל שאלה , אל תעשו טעויות בשנים האחרונות מס הכנסה בודק את כל העסקים העצמאיים לטובת תשלומי מס הכנסה , ביטוח לאומי ומע"מ כחוק. אף בשנים האחרונות החל מבצע של גילוי מרצון שבפועל מאפשר לכל מי שלא דיווח על הכנסות בין שכיר ובין עצמאי ללא עונש כמי שנתפס.

ובסוף אל תשכחו :

תבנו את החלומות שלכם, או שמישהו אחר ישכור אתכם כדי לבנות את שלו!

זה לא מכובד להעתיק